Słodka rozkosz nie tylko dla Pań. Jeden z najpoplularniejszych drinków, który znajduje się na oficjalnej liście Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów  (lista koktajli alkoholowych, które mogą być wykonywane podczas corocznego konkursu World Cocktail Competition (WCC), organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Barmanów, w skrócie IBA).

Drink podawany jest na lodzie w szkle typu highball lub hurricane.

Historia drinka Sex on the Beach jest nieco mglista, jednak najczęściej przytaczana historia powstania datuje się na rok 1987, kiedy to firma National Distribution wprowadziła na rynek nowy produkt jakim był schnapps brzoskwiniowy. W celu promocji firma wymyśliła konkurs, którego założeniem była jak największa sprzedaż nowego trunku. Nagrodą dla baru, który sprzeda największą ilość schnaps’a było 1000 $, dla najlepszego sprzedawcy organizator przewidział nagrodę pieniężną w wysokości 100 $. Barman Ted Pizio, który pracował w barze Confetis na Florydzie połączył kilka składników: wódkę, schnapps‘a brzoskwiniowego, sok pomarańczowy oraz grenadynę. Autorski drink barmana szybko zdobył popularność oraz uznanie wśród klientów lokalnego baru. Kiedy Ted został zapytany o nazwę drinka zadał sobie pytanie: dlaczego ludzie przyjeżdżają na Florydę w wiosenną przerwę? Tak powstała nazwa drinka „Sex on the Beach“ ang. seks na plaży.

Drink zdobył ogromną sławę. Gdy wiosenna przerwa dobiegła końca, a studenci wrócili do swoich domów, w lokalnych barach pytali o ulubiony drink z wakacji. Niestety barmani nie potrafili przyrządzić drinka, o którym nigdy wcześniej nie słyszeli. W ten sposób powstało wiele odmian koktajlu, które różnią się składnikami.